Bramą do nieba jest serce

Do tych, którzy pragną lepiej znać i miłować Maryję

 

Drodzy Czciciele Maryi i Jej Niepokalanego Serca!

Święty Antoni Maria Klaret, największy po św. Janie Eudesie apostoł Niepokalanego Serca Maryi, Powiedział: „Bóg chce, aby święta Maryja była dziś bardziej znana, bardziej miłowana niż kiedykolwiek dotąd”.
Jesteśmy przekonani, że słowa te nabierają dziś szczególnej aktualności. Przecież Matka Boża powiedziała w Fatimie: „Jezus chce, abym była lepiej znana i miłowana”.
Są to słowa skierowane do nas. Ta prośba pozostaje wciąż nie do końca podjęta.

Powtarzamy więc za wielkim apostołem Antonim Klaretem: „Pragniemy, aby Najświętszą Maryję Dziewicę i Matkę Boga oraz ludzi znały, kochały, wysławiały i służyły Jej przez całą wieczność wszystkie istoty w niebie i na ziemi!”.

Dlaczego to takie ważne? Odpowiedź jest prosta. Bo jest to ważne dla Boga, który dał nam  swoją Matkę za Przewodniczkę do Królestwa. Bo wypełnienie tej prośby uchyla bramy nieba i wylewa na nas morze łask. Bo poznanie i pokochanie Maryi owocuje nie tylko przemianą naszych dusz, ale i przemianą świata.
Pomyślmy: Bóg nas o tym zapewnia. Bóg daje nam klucz do spełnienia niezwykłych obietnic. Jest nim Niepokalane Serce Maryi.
Pomyślmy: Bóg jest absolutnie wolny w rozdawaniu swoich darów. Jeżeli chce obdarzyć nabożeństwo do Serca Maryi taką skutecznością, kim jesteśmy, by podawać w wątpliwość Jego motywy i Jego plany?
Pomyślmy: Otrzymaliśmy proste lekarstwo na zło - jest nim kult Niepokalanego Serca Maryi. Dlaczego, skoro mamy je do dyspozycji, nie zastosujemy go na szeroką skalę w naszym maryjnym kraju i w otaczającym nas świecie?

Co powstrzymuje nas od rozpowszechniania tak skutecznego nabożeństwa?

Może to, że nie znamy Jej Serca wystarczająco dobrze, nie kochamy go wystarczająco mocno... I tak będzie zawsze, bo poznać i w pełni pokochać to Serce jest zadaniem na wieczność.

Ale trzeba zacząć już tu, na ziemi, już teraz, już dziś.

Zapraszamy Was do pochylenia się nad tajemnicą Niepokalanego Serca Maryi. Wierzymy, że pomogą Wam w tym rozważania i modlitwy zawarte w niniejszej książeczce. Książeczce niewielkiej, a zarazem pełnej treści dla każdego, kto ma serce otwarte na modlitwę i religijną zadumę. Wprawdzie pozycję tej objętości można przeczytać nawet w dwie godziny, ale nasza książka jest przeznaczona na wiele dni lektury. Dlaczego? Bo niemal każde jej zdanie otwiera czytelnika na długą i głęboką medytację. Książka Bramą do nieba jest Serce nie wyczerpuje tematu przedstawionego w tytule; ona sama jest bramą do Waszego osobistego poznania i doświadczenia tajemnicy Niepokalanego Serca Maryi.

Weźcie tę książkę do ręki i przeczytajcie ją w taki właśnie medytacyjny sposób.

A gdy już zapragniecie czcić Niepokalane Serce, otrzymacie na końcu kilka prostych wskazówek, jak odprawiać nabożeństwo pierwszych sobót.

Dalej prowadzić Was będzie sama Maryja. Poświadczą to wszyscy, którzy od lat żyją tym świętym nabożeństwem.