WIELKA NOWENNA FATIMSKA 2009-2017

 

 

 

 


 

W 2017 r. przypada setna rocznica objawień fatimskich. Zapraszamy do wspólnego przygotowywania się do tego wydarzenia przez wielką, trwającą dziewięć lat Nowennę, która rozpoczyna się 13 maja 2009 r., a kończy 13 maja 2017.

Poszczególne lata zostały podzielone według najważniejszych treści orędzia fatimskiego. W ramach Nowenny będziemy rozważać naglące apele, jakie przez Serce Niepokalanej Maryi kieruje do nas Bóg. Przez dziewięć kolejnych lat sześć miesięcy fatimskich (maj-październik) będzie okazją do podejmowania szczegółowych wątków związanych z przewodnim hasłem roku.

Ufamy, że Wielka Nowenna Fatimska, wypełniona modlitwą, refleksją i katechezą, stanie się dla wielu ludzi pomocą w odnalezieniu drogi, która prowadzi ku "nowemu, lepszemu światu" (Jan Paweł II): ku osobistemu nawróceniu i nadejściu godziny tryumfu Niepokalanego Serca Maryi.

 

Tematy Wielkiej Nowenny Fatimskiej:

 

1.      PEWNI  ZWYCIĘSTWA (2009)

konfrontacja z cywilizacją śmierci

 

2.      BEZPIECZNI NA KRAWĘDZI CZASU (2010)

zawsze przy Maryi

 

3.      WIĘCEJ NIŻ DOCZESNOŚĆ (2011)

jest niebo, jest piekło, jest czyściec

 

4.      NIE ŻYJEMY DLA SIEBIE (2012)

wynagradzanie za grzechy świata

 

5.      EUCHARYSTYCZNY KLUCZ (2013)

cud na cudami, który zmienia wszystko

 

6.      ZAPRASZANI DO NIEBA (2014)

jednak różaniec, szkaplerz, sznur pokutny

 

7.      POTĘGA RODZINY (2015)

domowy Kościół, którego nie przemogą bramy piekła

 

8.      BÓG JEST MIŁOSIERNY (2016)

ostatnie słowo należy do Boga, który jest Miłością

 

9.      DROGA PRZEZ SERCE (2017)

przymierze serc Jezusa, Maryi, naszych

 
Materiały potrzebne do odprawiania Wielkiej Nowenny Fatimskiej (ulotki, foldery, książki, modlitewniki, rozważania, opracowania tematyczne,) można zamawiać, pisząc na adres Sekretariatu Fatimskiego:

 Sekretariat Fatimski
 ul. Krzeptówki 14
 34-500 Zakopane


tel. (0-18) 206 64 20 

lub drogą internetową: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Zapraszamy wszystkich do udziału w Wielkiej Nowennie Fatimskiej, która zaowocuje zmianą serc i przebudową świata. Obyśmy do 2017 r. wprowadzili świat w Siódmy Dzień Fatimy!