Rocznice fatimskich wydarzeń przypadające na rok 2022:

- 100. rocznica wysadzenia kapliczki objawień w Fatimie (Cova da Iria) i cudowne ocalenie figury Matki Bożej Fatimskiej z 5 na 6 marca 1922 roku, więcej...

- 80. rocznica poświęcenia Rosji Niepokalanemu Sercu Maryi przez Piusa XII (31 października – Orędzie Radiowe do Narodu Portugalii) 8 grudnia 1942 roku,  więcej...

- 25. rocznica pielgrzymki św. Jana Pawła II do Zakopanego i konsekracji Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach. więcej...

 

„Przyszła chwila, w której Bóg wzywa Ojca Św., aby wspólnie z biskupami całego świata poświęcił Rosję memu Niepokalanemu Sercu, obiecując ją uratować za pomocą tego środka. Tyle dusz zostaje potępionych przez sprawiedliwość Bożą z powodu grzechów przeciwko mnie popełnionych. Przychodzę przeto prosić o zadośćuczynienie. Ofiaruj się w tej intencji i módl się”. (Matka Boża do Siostry Łucji – Tuy 13 czerwca 1929 r.)

 

Te słowa, które skierował Bóg przez Maryję do Ojca Świętego, są jednymi z najważniejszych w treści Fatimskiego Wezwania. Od wypełnienia tej prośby, obok wynagrodzenia w pierwsze soboty, codziennego różańca oraz pokuty ofiarowywanej w intencji grzeszników, zależy spełnienie się zapowiedzianej w Fatimie obietnicy: czas pokoju dla świata, nawrócenie Rosji oraz triumf Niepokalanego Serca Maryi. W 25. rocznicę fatimskich objawień, Pius XII jako pierwszy z Papieży, odpowiedział na tę prośbę, poświęcając Rosję Niepokalanemu Sercu Maryi 8 grudnia 1942 roku. Ten akt i wskazanie Papieża zainspirowało kard. Augusta Hlonda, Prymasa Polski, jeszcze w czasie II wojny światowej, iż podjął decyzję, by ratować Polskę, idąc drogą Fatimskiego Przesłania, i poświęcić naszą Ojczyznę Niepokalanemu Sercu Maryi. Akt ten dokonał się na Jasnej Górze 8 września 1946 roku. W ten sposób narodziła się „Fatima” na Polskiej Ziemi. Świadomi tych faktów i przeżywanych rocznic uświadamiamy sobie na nowo, iż mamy wskazane przez Boga i zatwierdzone autorytetem Kościoła, dostępne dla każdego z nas środki, by zmienić świat, ratować grzeszników, zmienić bieg historii.

 

Kochana Rodzino Maryi,

nie ustawajmy we wspólnym apostolstwie dla Niepokalanego Serca Maryi. Podejmujmy wezwania Fatimskiej Pani, bądźmy apostołami Orędzia wobec innych. To dlatego zrodziła się Krucjata Jednej Intencji, by poprzez wspólną intencję i podejmowane przez nas dobro, otwierać serca naszych bliźnich na miłość Matki i budzić je do działania, by czynem odpowiedziały na prośbę Maryi i wypełniły zaciągnięte aktem poświęcenia zobowiązania.

 

Dziękujemy Wam wszystkim,

za współpracę z Sekretariatem Fatimski, wspieranie naszej działalności, korzystanie z opracowanych przez nas materiałów oraz za wszelką pomoc duchową i materialną, dzięki której możemy realizować misje w służbie Maryi.

Zapraszamy do korzystania z naszych serwisów internetowych: Krucjaty Jednej Intencji (www.jednaintencja.pl), Pierwszych Sobót Miesiąca (www.pierwszesoboty.pl) oraz z materiałów zamieszczanych na kanale YouTube (www.youtube.com/SekretariatFatimski).

W duchu wdzięczności ogarniamy Was wszystkich naszą modlitwą w Sanktuarium na Krzeptówkach, jak również w Fatimie, w ramach corocznej pielgrzymki z Księgą Krucjaty.