BŁOGOSŁAWIEŃSTWO DLA NOWENNY

 


 

BŁOGOSŁAWIEŃSTWO KS. KARD. STANISŁAWA DZIWISZA

 

Pragniemy się podzielić wielką radością. Idea Wielkiej Nowenny Fatimskiej przed 100 rocznicą Objawień Matki Bożej we Fatimie, jaka jest organizowana przez Sekretariat Fatimski, została zaakceptowana i pobłogosławiona przez Ks. Stanisława Kard. Dziwisza.


Ks. Kardynał napisał m.in.:

Jestem z uznaniem dla podejmowanych inicjatyw Krucjaty Różańca Rodzinnego, Modlitwy za Kościół i Ojca Świętego, Nabożeństwa Pierwszych Sobót Miesiąca, a także propozycji urządzenia Wielkiej Nowenny Fatimskiej z okazji przypadającej w 2017 roku setnej rocznicy objawień fatimskich.

Mam nadzieję, że ta Nowenna przyczyni się do coraz głębszego poznawania Orędzia fatimskiego i rozwoju kultu Matki Bożej Fatimskiej.

Na trud pracy duszpasterskiej związanej z przygotowaniem tej Wielkiej Nowenny z serca błogosławię


Stanisław Kardynał Dziwisz


Kraków, 12 marca 2009r.

 

 

Idea Wielkiej Nowenny została bardzo pozytywnie przyjęta i zaakceptowana przez Sanktuarium Matki Bożej we Fatimie oraz Instytut Maryjny w Regensburgu, który pragnie zaprosić katolików w Niemczech do włączenia się w tą wielką modlitwę ku czci Fatimskiej Pani.

      

Sekretariat Fatimski otrzymał również błogosławieństwo z Fatimy na trud przygotowań i prowadzenia Wielkiej Nowenny Fatimskiej.


Institutum Marianum z Regensburga przesłał również informację, iż włącza się w dzieło Wielkiej Nowenny Fatimskiej.


Dzieląc się tą radością wszystkich zapraszamy do włączenia się w to dzieło Wielkiej Nowenny Fatimskiej.