WIELKA

 

NOWENNA FATIMSKA

ŁĄCZY SERCA

W POLSCE

I NA ŚWIECIE

 

 


 

W dniu 13 maja rozpoczęliśmy Wielką Nowennę Fatimską, aby przygotować się do 100 rocznicy Objawień Matki Bożej we Fatimie. Nasze przygotowanie pragniemy przeżyć na kolanach, z różańcem w ręku, sercem oddanych na służbę Matce Bożej, która zaprasza nas nieustannie, by zmienić świat, by przybliżyć czas Tryumfu Jej Niepokalanego Serca. Jak się okazuje serc oddanych Matce Bożej jest bardzo wiele w Polsce i poza jej granicami.

W chwili obecnej wpłynęły do Sekretariatu  Fatimskiego zgłoszenia ludzi świeckich, osób zakonnych, grup modlitewnych, parafii z terenu niemal całej Polski, jak również z zagranicy: Stanów Zjednoczonych, Kanady, Francji, Belgii, Niemiec, Austrii, Słowacji, Ukrainy, Litwy, Łotwy, Białorusi, Rosji, Kazachstanu, a nawet Australii.

 

Również w kilku diecezjach na terenie Polski Biskupi zaprosili wiernych i kapłanów do podjęcia dzieła Wielkiej Nowenny Fatimskiej.

 

 

Ks. Stanisław Kard. Dziwisz - Archidiecezja Krakowska

 

"Zachęcam Duszpasterzy Archidiecezji Krakowskiej, do wzięcia udziału w programie Wielkiej Nowenny Fatimskiej poprzez wdrażanie nabożeństwa pierwszych sobót miesiąca, zachęcając wiernych do spowiedzi wynagradzającej, Komunii świętej, odmawiania w tym dniu jednej części różańca świętego w intencji wynagradzającej oraz 15-minutowej medytacji.

Dziękując tym wspólnotom parafialnym, które wprowadziły praktykę nabożeństw fatimskich i wprowadzają kult Matki Bożej Fatimskiej, a wszystkie ośrodki duszpasterskie, rektoraty i parafie zachęcam do wykorzystania propozycji przygotowanych przez Sekretariat Fatimski

Na wprowadzanie orędzia fatimskiego w duszpasterstwo z serca błogosławię".

 

 

 

Ks. Bp Tadeusz Rakoczy - Diecezja Bielsko-Żywiecka

"Główne akcenty nowenny są położone  na wprowadzenie nabożeństwa pierwszych sobót miesiąca, propagowanie nabożeństw fatimskich i pogłębianie znajomości orędzia fatimskiego. Zachętą niech będą słowa Sługi Bożego Jana Pawła I wypowiedziane w Fatimie: To orędzie jest dziś jeszcze bardziej aktualne i bardziej naglące niż kiedykolwiek.

Bardzo proszę, aby w parafiach odbywały się nabożeństwa pierwszych sobót...

Na trud pracy duszpasterskiej związanej z realizacją Wielkiej Nowenny i upowszechniania orędzia fatimskiego z serca błogosławię".

 

 

 

Ks. Bp Kazimierz Górny - Diecezja Rzeszowska

"Diecezja Rzeszowska z radością podejmuje od lat nabożeństwa Fatimskie w wielu świątyniach, a zwłaszcza w katedrze rzeszowskiej. Obecnie otrzymałem informację z Zakopanego o cennej inicjatywie WIELKA NOWENNA FATIMSKA 2009-2017, za którą dziękuję.

Skierowałem do wszystkich parafii pismo zachęcające do praktykowania pierwszych sobót miesiąca, z wykorzystaniem materiałów przygotowanych przez Sekretariat Fatimski w Zakopanem. W naszej diecezji w wielu parafiach i kapłani i wierni to nabożeństwo wiernie pielęgnują, o czym przekonuję się wizytując parafie. Jest to nabożeństwo umiłowane przez wielu. Serdecznie pozdrawiam i błogosławię".

 

 

Ks. Bp Jan Bernard Szlaga - Diecezja Pelplińska

"Pragnę pogratulować znakomitej inicjatywy Wielkiej Nowenny Fatimskiej, trafnie zaprogramowanej przed stuleciem objawień fatimskich. Moich duszpasterzy zachęciłem do aktywnego wspierania tej inicjatywy i do ożywienia w tym duchu parafialnych nabożeństw Maryjnych.

Zapewniając o swojej życzliwości, łączę serdeczne błogosławieństwo".

 

 

 

Ks. Bp Antoni Pacyfik Dydycz - Diecezja Drohiczyńska

"Gratuluję pięknej inicjatywy długofalowego przygotowania do stulecia objawień Matki Bożej Fatimskiej. Z pewnością Krzeptówki są tym miejscem, które wyjątkowo dobrze nadaje się na centrum tego rodzaju duszpasterskiej aktywności.

Nasza Diecezja będzie starała się jak najlepiej przeżyć tę wielką nowennę, w łączności ze wszystkimi, którzy na całym świecie łączą się w oddawaniu czci Matce Bożej Fatimskiej, wciąż na nowo odczytując Jej przesłanie i zabiegając o to, aby znalazło ono największe zrozumienie wśród kolejnych pokoleń.

Nie powinno  to być trudne, ponieważ mamy w niebie wspaniałych Orędowników, a nimi jest trójka dzieci, w tym dwoje błogosławionych, Jan Paweł II i ks. Mirosław Drozdek. Z pewnością tę listę można byłoby wydłużać, ale chyba to nie jest konieczne.

Życzę więc Bożego błogosławieństwa w propagowaniu i ożywianiu czci Matki Bożej Fatimskiej".

 

 

 

Ks. Abp Władysław Ziółek - Archidiecezja Łódzka

"Z wielkim znaniem odnoszę się do ostatniej propozycji, jaka jest rozpoczęta Wielka Nowenna Fatimska z okazji przypadającej w 2017 roku setnej rocznicy objawień fatimskich. Informację o tej cennej inicjatywie zostały już przekazane duszpasterzom naszej Archidiecezji. Także w przygotowywanym programie duszpasterskim Kościoła łódzkiego na najbliższy rok idea Wielkiej Nowenny Fatimskiej znajdzie swoje odniesienie.

[...] Na trud realizacji rozpoczętego dzieła Wielkiej Nowenny Fatimskiej z całego serca błogosławię".