Biskupi poświęcili Burkina Faso Niepokalanemu Sercu Maryi

 

W obliczu postępującej inwazji islamskiego terroryzmu biskupi Burkina Faso 2 LUTEGO 2020 poświęcili swój kraj Niepokalanemu Sercu Maryi.

Uroczystość miała miejsce w niedzielę 2 lutego 2020 roku w narodowym sanktuarium maryjnym w Yagma.

 

Biskupi oświadczyli, że czynią to na wniosek samych wiernych. „Jest to akt ufności, wiary i nadziei, że dzięki Maryi, która wstawia się za nami, Bóg da nam zwycięstwo nad złem, grzechem, naszymi podziałami, a tym samym siłę, aby pracować na rzecz świata bardziej braterskiego i sprawiedliwego, w którym każdy się liczy i wszyscy wnoszą swój wkład”.

 

W uroczystości uczestniczył stołeczny arcybiskup kard. Philippe Ouédraogo oraz premier rządu. Christophe Joseph Marie Dabiré podziękował Kościołowi za zainicjowany w grudniu łańcuch modlitwy o pokój. Jest to, jak zaznaczył, pokrzepienie dla wszystkich mieszkańców.

 

Burkina Faso, która przez długie lata uchodziła za oazę pokoju, od 5 lat jest nękana przez islamskich dżihadystów nieznanego pochodzenia. Z ich rąk zginęło już 750 osób, a ponad pół miliona zostało zmuszonych do opuszczenia swych domów. W ostatnim czasie ataki się nasiliły. Przed tygodniem islamiści zabili 39 cywilów, a w ostatni weekend kolejnych 18.

 

ŹRÓDŁO: eKAI

 

POWRÓT