„100 DNI MODLITWY RÓŻAŃCOWEJ”
Mieszkańcy Krakowa rozpoczną duchowe przygotowanie do obchodów 100. rocznicy objawień w Fatimie.

 

 

„100 DNI MODLITWY RÓŻAŃCOWEJ”

W pierwszy piątek lutego 2017 r. z inicjatywy Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Krakowskiej mieszkańcy Krakowa rozpoczną duchowe przygotowanie do obchodów 100. rocznicy objawień w Fatimie. 


W kościele św. Wojciecha na Rynku Głównym w Krakowie, codziennie o godz. 19:15 krakowianie będą odmawiać  różaniec przez 100 kolejnych dni w okresie od 3 lutego do 13 maja 2017 r..  Modlitwa będzie prowadzona  przed  Najświętszym Sakramentem i figurą Matki Bożej z Fatimy. Każdego dnia rozważana będzie część różańca przypadająca na dany dzień tygodnia.


Do wspólnego, codziennego odmawiania różańca zaproszeni są wszyscy.  Osoby, które nie będą mogły  bezpośrednio uczestniczyć w modlitwie w zaproponowanym miejscu i czasie proszone są o to, aby duchowo łączyły  się z modlącymi się na krakowskim rynku i odmawiały różaniec  indywidualnie, w rodzinie, w parafii  lub we wspólnocie.


Modlitwa różańcowa przedstawicieli  różnych wspólnot, środowisk, grup społecznych Krakowa będzie miała charakter  dziękczynny, wynagradzający, przebłagalny i błagalny. Będzie  to między innymi: wynagradzanie za znieważanie Niepokalanego Serca Maryi i obojętność na Bożą miłość, dziękczynienie za łaski otrzymane od Boga przez wstawiennictwo Matki Boskiej Fatimskiej oraz  prośba  o świętość małżeństw i rodzin, moralną odnowę Krakowa, jedność w Ojczyźnie, prawną ochronę życia od poczęcia do naturalnej śmierci i  w intencjach metropolity krakowskiego abp. Marka Jędraszewskiego.


Inicjatorzy modlitwy zachęcają do pozytywnej odpowiedzi na apel Naszej Pani z 13 maja 1917 r. w Fatimie, aby codziennie odmawiać różaniec. Jako mieszkańcy miasta Karola Wojtyły, modląc się na różańcu przez 100 dni będziemy także mieli sposobność, aby między innymi w ten sposób  wynagrodzić   Matce Bożej  Fatimskiej  za ocalenie życia św. Jana Pawła II w zamachu 13 maja 1981 r.


Do różańcowego czuwania  zaprasza  Wydział Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Krakowskiej wraz z  Rektoratem kościoła Św. Wojciecha w Krakowie i  Sekretariatem Fatimskim na Krzeptówkach w Zakopanem.


Osoby zainteresowane poprowadzeniem modlitwy w wybranym przez siebie dniu proszone są o kontakt pod nr. tel: 664 24 38 29. Materiały z rozważaniami  będą do odebrania w zakrystii  bezpośrednio przed różańcem.

W imieniu WDR Archidiecezji Krakowskiej
Marta i Henryk Kuczaj
Diecezjalna Para Małżeńska - Doradcy Życia Rodzinnego

 

POWRÓT