ODPUST ZUPEŁNY W ROKU JUBILEUSZOWYM FATIMY

Papież Franciszek udzielił odpustu zupełnego, który można uzyskać w Roku Jubileuszowym, trwającym od dnia 27. 11. 2016 r. do dnia 26. 11. 2017 r.

 

ROK JUBILEUSZOWY W FATIMIE


Warunki udzielenia odpustu zupełnego.


Aby godnie świętować setną rocznicę objawień fatimskich, papież Franciszek udzielił odpustu zupełnego, który można uzyskać w Roku Jubileuszowym, trwającym od dnia 27 listopada 2016 r. do dnia 26 listopada 2017 r.
Jubileuszowy odpust zupełny jest udzielany:


a) wiernym, którzy przybędą z pielgrzymką do Sanktuarium Fatimskiego i tu pobożnie uczestniczyć będą w nabożeństwie lub modlitwie ku czci Najświętszej Maryi Panny, odmówią modlitwę Ojcze nasz i Akt Wiary (Credo) oraz skierują wezwanie do Matki Boskiej Fatimskiej;


b) wiernym, którzy w dniach rocznic objawień (13. dnia każdego miesiąca od maja do października 2017 r.) pobożnie nawiedzą figurę Matki Boskiej Fatimskiej uroczyście wystawioną na kult publiczny w dowolnym kościele, kaplicy czy w innym odpowiednim ku temu miejscu i wezmą tam udział w nabożeństwie lub modlitwie ku czci Najświętszej Maryi Panny, odmówią modlitwę Ojcze Nasz i Akt Wiary (Credo) oraz skierują wezwanie do Matki Boskiej Fatimskiej;


c) wiernym, którzy z powodu podeszłego wieku, choroby lub innej poważnej przyczyny nie będą mogli udać się do miejsc dedykowanych Matce Boskiej Fatimskiej, jeżeli żałują za wszystkie popełnione grzechy i przed niewielkim wizerunkiem Matki Boskiej Fatimskiej wzbudzą w sercu szczerą intencję wypełnienia trzech powyżej wskazanych warunków, gdy będzie to dla nich możliwe oraz w dniach objawień zjednoczą się duchowo z uroczystościami rocznicowymi, za wstawiennictwem Maryi z ufnością ofiarowując Bogu miłosiernemu swe modlitwy i troski oraz poniesione ofiary.


Aby uzyskać odpust zupełny, wierni – szczerze pokutujący i powodowani miłością – powinni wypełnić następujące warunki: przystąpienie do sakramentalnej spowiedzi, przyjęcie Komunii świętej i modlitwa w intencjach Ojca Świętego.

źródło: Fatima

POWRÓT