6. rocznica powstania Inicjatywy Męski Różaniec.


Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi, pięciu pierwszych sobót miesiąca, szerzą mężczyźni już od sześciu lat – w ramach Inicjatywy Męski Różaniec.  Pierwszy Męski Różaniec w Polsce, a tym samym na świecie, miał miejsce w Warszawie 7 kwietnia 2018 r. 

 

 foto: https://www.facebook.com/meskirozaniecwawa

W tym roku (tj. 2024) pierwsza sobota miesiąca kwietnia przypadała 6 kwietnia, ale dokładnie tak jak 6 lat temu, była to również wigilia Święta Bożego Miłosierdzia - przypomniał Artur Wolski inicjator Męskiego Różańca.
Zaznacza również, że Męski Różaniec to, podejmowane przez mężczyzn w przestrzeni publicznej, nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca, polegające na wynagradzaniu Niepokalanemu Sercu Maryi. 


Inicjatywa obecna jest już w 85 miejscach w Polsce i w około tylu również za granicą. W dniach 26 -28 stycznia br. w Ołtarzewie pod Warszawą odbył się pierwszy Światowy Kongres Męskiego Różańca. Owocem spotkania było ogłoszenie i powierzenie Księżom Pallotynom duchowej opieki nad Inicjatywą Męski Różaniec, która ma być sprawowana poprzez działalność Sekretariatu Fatimskiego.
Męski Różaniec Warszawa rozpoczyna się w każdą pierwszą sobotę miesiąca o godz. 8.00 w Bazylice Archikatedralnej Św. Jana Chrzciciela na Starym Mieście. Po Eucharystii mężczyźni w kolumnie dwójkowej udają się pod figurę Matki Boskiej Passawskiej na Krakowskim Przedmieściu, by tam uczestniczyć we wspólnej modlitwie różańcowej.  


Jubileuszowemu nabożeństwu pierwszej soboty w ramach Inicjatywy Męski Różaniec w Warszawie przewodniczył ks. Grzegorz Kurp SAC - wieceprowincjał oraz ks. Krzysztof Czapla SAC – dyr. Sekretariatu Fatimskiego.

 

POWRÓT