Dlaczego nie spełniła się jeszcze obietnica Maryi o triumfie Jej Niepokalanego Serca?

 

28 października 2023, godz. 21.00 na placu św. Piotra miało miejsce nabożeństwo maryjne: procesja ze świecami oraz różaniec, w ostatni dzień obrad pierwszego zgromadzenia Synodu o synodalności. Tym razem modlitwę poprowadził kard. Angelo Comastri, wieloletni archiprezbiter Bazyliki Watykańskiej. Zachęcając do udziału w wieczornej modlitwie za synod, odwołał się do Bitwy pod Lepanto, w której chrześcijanie w 1571 r. pokonali turecką flotę.

„Dlaczego tak ważny jest różaniec?

Bardzo często przypominam w ostatnim czasie, że bitwę pod Lepanto, przed którą drżał ze strachu cały Kościół, wygraliśmy różańcem. Św. Pius V nigdy nie przestawał tego przypominać, że było to zwycięstwo różańca. A dziś stoimy przed wieloma bitwami pod Lepanto. Kościół przeżywa chwile naprawdę bardzo trudne. Kryzys rodziny jest przerażający. A bez rodziny nie może żyć ani społeczeństwo, ani Kościół. I bez rodziny nie będzie też powołań. Stąd tak ważna jest modlitwa. To nie jest jakiś dodatek. Modlitwa jest niezbędna, bez niej nie da się żyć. (…) I nie wolno w niej ustawać.

Pan Bóg zawsze odpowiada. I Matka Boża też zawsze odpowiada na modlitwę. Pamiętam, co opowiadał kard. Caffarra, bliski przyjaciel s. Łucji z Fatimy. Poprosił kiedyś s. Łucję: zapytaj się Matki Bożej, dlaczego nie spełniła się jeszcze Jej obietnica o triumfie Jej Niepokalanego Serca? A s. Łucja odpowiedziała: w bitwach to nie tylko generał zwycięża, ale również jego żołnierze, którzy z nim współpracują. A wy nie współpracujecie! Zdumiewająca jest ta odpowiedź" - kard. A. Comastri.

źródło: VATICAN NEWS

 

Trzeba otworzyć swoje serce, serce uważne na orędzie – ks. kard. A. Comastri

„Powiedziałbym: pielgrzymowanie to piękna rzecz, odwiedzanie sanktuarium to piękna rzecz, tak samo jak modlitwa w miejscu, gdzie Matka Boża objawiała się od 13 maja do 13 października, gdzie, nawiasem mówiąc, 13 października dokonała imponującego cudu, słynnego Cudu Słońca. Widziało go wtedy od 60 do 70 tys. osób. Jednak nie wszyscy uwierzyli – mówi papieskiej rozgłośni kard. Comastri. – Więc warto wskazać, że można pojechać na pielgrzymkę, udać się do Fatimy, ale trzeba otworzyć swoje serce, serce uważne na orędzie, uważne na to, co powiedziała Matka Boża, a następnie wrócić do domu, mówiąc: «teraz chcę rozpocząć życie bardziej spójne, bardziej chrześcijańskie». Blaise Pascal, obecnie obchodzimy 400 lat od jego narodzin, wskazywał: «nie ma szczęśliwszej osoby niż prawdziwy chrześcijanin». Ponieważ słuchając Jezusa, kroczymy drogą radości. I wspólna modlitwa Papieża z młodzieżą w Fatimie to coś pięknego. Różaniec, wspaniała modlitwa, jest pielgrzymką na drodze życia Jezusa, której towarzyszy Maryja, najlepszy możliwy przewodnik (…). Różaniec stanowi impuls, który dajemy historii, przestrzeń, którą otwieramy przed Bogiem, aby mógł interweniować i prostować nasze ścieżki”.

źródło: VATICAN NEWS

 

POWRÓT