„W świetle. Droga do zrozumienia orędzia fatimskiego” – nowa pozycja książkowa w j. portugalskim. 

 

„Ta książka to dojrzała, solidna i aktualna synteza orędzia fatimskiego, doskonale systematyzująca jego treści”. Premiera książki siostry Ângeli Coelho Dentro da Luz. Um itinerário para compreender a mensagem de Fátima.

14 listopada 2020 r. podczas specjalnej prezentacji online Sanktuarium Fatimskie przedstawiło książkę „Dentro da Luz. Um itinerário para compreender a mensagem de Fátima” („W świetle. Droga do zrozumienia orędzia fatimskiego”), autorstwa siostry Ângeli de Fátima Coelho ze zgromadzenia Aliança de Santa Maria.

W prezentacji udział wzięła autorka oraz rektor Sanktuarium ksiądz Carlos Cabecinhas. „Książka jest owocem przemyśleń, pogłębianych i dojrzewających przez ponad 20 lat, które autorka poświęciła na upowszechnianie orędzia fatimskiego poprzez liczne konferencje, kursy i katechezy zarówno w Portugalii, jak i w innych krajach, takich jak: Stany Zjednoczone, Brazylia, Hiszpania czy Włochy”, rozpoczął spotkanie ks. Cabecinhas.

W dalszej części wypowiedzi kapłan podkreślał, że „znakomita znajomość źródeł, badań i publikacji pozwala [autorce] na przedstawienie wiernej, a jednocześnie aktualnej wizji orędzia w jego różnych aspektach”. I dodał: „Zawarty w słowach entuzjazm ukazuje głębokie nabożeństwo [autorki] do Matki Boskiej i świętych pastuszków z Fatimy, a także wielką miłość do wiernych, świętego ludu Bożego, któremu pragnie przekazać to nabożeństwo i aktualny wymiar orędzia fatimskiego. Czyni to, używając nowego, zachwycającego języka oraz przedstawiając konkretne propozycje do zrealizowania w tym czasie i w tym świecie; w czasie i w świecie, które są nasze, które dał nam Bóg”.

Prezentowana książka jest w znacznym stopniu efektem duszpasterskiego zaangażowania s. Ângeli, która od wielu lat prowadzi w Fatimie kursy poświęcone orędziu fatimskiemu. Idea cyklicznych kursów o orędziu Matki Boskiej pojawiła się w Sanktuarium Fatimskie w okresie przygotowań do setnej rocznicy objawień i, jako ważny element upowszechniania przesłania z Cova da Iria, są one kontynuowane po zakończeniu obchodów stulecia.

Ks. Cabecinhas mówił dalej: „Dwanaście rozdziałów to droga prowadząca stopniowo od treści orędzia do świadectwa widzących”. I zakończył: „Ta książka to dojrzała, solidna i aktualna synteza orędzia fatimskiego, doskonale systematyzująca jego treści i umożliwiająca całościowe odczytanie wydarzeń w Fatimie. To prowadzi nas do uświadomienia sobie jego aktualności w dzisiejszych czasach”.

S. Ângela de Fátima Coelho, która od 2014 r. jest wicepostulatorką procesu beatyfikacyjnego siostry Łucji, rozpoczyna wstęp do książki od relacji z osobistego doświadczenia spotkań z najstarszą z widzących. W przedmowie autorka wyjaśnia, że jej celem „jest przedstawienie tematu orędzia w sposób jak najbardziej dostępny dla wszystkich, zainteresowanych tym, co Fatima może wnieść do współczesnego życia chrześcijańskiego; bez pretensji do teologicznej systematyzacji zagadnienia czy stworzenia tekstu akademickiego”. „Książka jest efektem obszernej lektury teologicznej oraz osobistej refleksji, które stanowiły podstawę wielu wykładów i kursów, jakie prowadziłam w ostatnich dwudziestu latach, pełniąc misję upowszechniania orędzia fatimskiego”, pisze siostra Ângela Coelho.

Książkę „Dentro da Luz” można już kupić w księgarni oraz sklepie internetowym Sanktuarium Fatimskiego na stronie https://store.fatima.pt/

 

 źródło: fatima.pt

 

POWRÓT