Fatima ciągle aktualna. Fatimski Apostolat Niepokalanego Serca Maryi w diec. zielonogórsko-gorzowskiej.

 

Pan Jezus chce ustanowić na świecie nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi, aby ludzie Ją lepiej poznali i pokochali - wyjaśnia opiekun Fatimskiego Apostolatu Niepokalanego Serca Maryi. Wczoraj wspólnota pielgrzymowała do Rokitna i zawierzyła się Maryi.

 

Czym jest Fatimski Apostolat Niepokalanego Serca Maryi? – To wspólnota, która od 10 lat pielgrzymuje pieszo do Rokitna w każdą pierwszą sobotę miesiąca. To nasza odpowiedź na wezwanie Maryi, która w czasie objawień fatimskich powiedziała, że Pan Jezus chce ustanowić na świecie nabożeństwo do Jej Niepokalanego Serca, aby ludzie Ją lepiej poznali i pokochali, a tym, którzy będą z wiarą praktykowali to nabożeństwo, obiecała zbawienie. Wypełniamy wszystko według wskazań z Fatimy: spowiedź św., Komunia św., medytacja, Różaniec – wyjaśnia ks. Andrzej Oczachowski, duchowy opiekun wspólnoty.

 

7 grudnia 2019 wspólnota po raz kolejny pielgrzymowała do sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej. Na miejscu została odprawiona Msza św., a homilię wygłosił bp Tadeusz Lityński. Odbyło się także zawierzenie Fatimskiego Apostolatu Niepokalanego Serca Maryi.

 

Biskup w homilii odwołał się do przesłania w Fatimie, gdzie Maryja wezwała pastuszków do modlitwy różańcowej i składania wyrzeczeń za dusze grzeszników. – Tak, Maryja w swych objawieniach, wzywa przede wszystkim do powrotu do Ewangelii i osobistego nawrócenia – mówił bp Lityński.

 

– Praktyka pięciu pierwszych sobót miesiąca jest nierozerwalnie związana z przyjmowaniem Komunii Świętej i odmawianiem różańca, co razem ma być wynagrodzeniem Jej Niepokalanemu Sercu za grzechy ludzkości, które obrażają Boga – dodał.

 

Pasterz diecezji zielonogórsko –gorzowskiej zauważył, że sens tego wynagrodzenia bardzo dobrze oddaje modlitwa, której Maryja nauczyła dzieci w Fatimie: „O mój Jezu, przebacz nam nasze grzechy, zachowaj nas od ognia piekielnego, zaprowadź wszystkie dusze do nieba, a szczególnie te, które najbardziej potrzebują Twojego miłosierdzia” – Maryja poznała, tak w życiu swojego narodu, jak i w swoim własnym, ogrom Bożego miłosierdzia, dlatego wie, że dla każdego, nawet najbardziej zatwardziałego grzesznika jest nadzieja, dopóki żyje on na ziemi i jest w stanie zwrócić swoje serce ku Bogu prosząc o uzdrowienie – mówił bp Tadeusz Lityński.

– Dziś jest ten dzień droga Siostro, drogi Bracie, by na nowo zawierzyć Bogu, by poprosić Maryję o nowe siły i krok po kroku wypełniać Jej orędzie.

Nie zapominajmy do czego Ona wzywa nas ustawicznie. Przystępujmy z oczyszczonym sercem do Komunii św., módlmy się na różańcu, ofiarujmy nasze cierpienie, nasze wyrzeczenia za zbawienie grzeszników, za nasze zbawienie, i wynagradzajmy Bogu za grzechy, które Go obrażają. Żyjmy Ewangelią na co dzień i nieśmy innym Chrystusa jak Maryja, abyśmy razem z Nią mogli przez wieki śpiewać radosne Magnificat za wielkie rzeczy, które Bóg uczynił w naszym życiu – dodał na zakończenie.

 

Więcej informacji...

 

 

POWRÓT