W maju każdego roku Żywy Różaniec w Polsce będzie podejmował Krucjatę Jednej Intencji.

 

SŁOWO MODERATORA KRAJOWEGO ŻYWEGO RÓŻAŃCA

 

Krucjata Jednej Intencji

„By Maryja była bardziej znana i miłowana: by Jej wezwanie z Fatimy poznał i wypełnił cały świat”.

 

Po za kończeniu Wielkiej Nowenny Fatimskiej jako ludzie Różańca jesteśmy za proszeni do Krucjaty Jednej Intencji. W maju rozpoczynamy z różańcem w ręku nasze nabożeństwa fatimskie, które według objawień Mat ki Bożej są ratunkiem dla świata. Przez te nabożeństwa chcemy coraz bardziej poznawać i kochać Maryję. Chce my też przez uczestnictwo w tych nabożeństwach, rozważając tajemnice Różańca, ratować siebie i świat z Maryją.

 

Co to jest Krucjata Jednej Intencji?

Krucjata ta to zaproszenie do dowolnej – co do miejsca, czasu i for my modlitwy, pokuty czy ofiary podjętej w tej jednej konkretnej intencji: „By Maryja była bardziej znana i miłowana: by Jej wezwanie z Fatimy po znał i wypełnił cały świat”. Intencję tę sformułował sam Jezus, a wskazała Matka Boża w Fatimie. Może my podejmować tę Krucjatę każde go dnia, raz w tygodniu, raz w miesiącu. Nie ważne jest miejsce i czas. Ważne, by podjąć to z ser ca.

 

Jako Żywy Różaniec chce my włączyć się w tę Krucjatę 13 maja, w dzień pierwszych objawień fatimskich, i co roku będziemy chcieli to ponawiać.

 

Jak długo będzie ona trwać, to już zależy od każdego z nas. Celem tej Krucjaty jest, by Polska w pierwsze soboty była zjednoczona przy Niepokalanym Sercu Matki. Dlaczego Polska – właśnie my? Dlatego, że cała nasza Ojczyzna – my wszyscy – zostaliśmy poświęceni w parafiach, w rodzinach Niepokalanemu Sercu Maryi i winniśmy wypełnić nasze zobowiązania. Pragnieniem Fatimskiej Pani jest wezwanie do codziennej modlitwy różańcowej oraz do nabożeństwa do Jej Niepokalanego Serca. Jeśli ludzie spełnią życzenia Maryi, nastanie pokój na świecie, Rosja się nawróci oraz nadejdzie triumf Niepokalanego Serca Matki Bożej.

 

Dlaczego Krucjata Jednej Intencji? Prorocka misja Fatimy nie została w pełni zakończona. Wezwanie Matki Bożej jest wciąż aktualne, ponieważ nie jest w pełni znane, podjęte i realizowane. Orędzie z Fatimy wypełniamy także przez odprawianie pierwszych sobót miesiąca, kiedy jesteśmy w stanie łaski uświęcającej, przyjmujemy Komunię Świętą, odmawiamy Różaniec w zjednoczeniu z Maryją, rozważając jego tajemnice z intencją wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata.

 

Podejmijmy wezwanie z Fatimy! Orędzie fatimskie kierowane jest nieustannie do całego Kościoła, a więc do każdego z nas.

 

 

Ks. Jacek Gancarek

jest doktorem teologii, pełni funkcję

moderatora krajowego Żywego Różańca

 

 

 

więcej: w Miesięczniku RÓŻANIEC 5/2020

 

POWRÓT