Aktualności


 

 

Papież wskazuje na Różaniec!

"Maryja nam towarzyszy, walczy wraz z nami, wspiera chrześcijan w walce z siłami zła. Modlitwa wraz z Maryją, zwłaszcza Różaniec, ma także ten wymiar zmagania, to znaczy walki, modlitwy, która wspiera w walce ze złym i jego wspólnikami".

Homilia w Castel Gandolfo - 15. 08. 2013


 

 

Skwer im. ks. Mirosława Drozdka SAC
Radni Miasta Zakopane w dn. 28. 06. 2013 r. przez aklamację podjęli decyzję, iż skwer przy ul. Kościeliskiej (obok Krupówek i przejścia podziemnego na Gubałówkę) będzie nosić imię ks. Mirosława Drozdka SAC (zm. 25. 05. 2007 r.) - budowniczego i pierwszego kustosza Sanktuarium M. B. Fatimskiej na Krzeptówkach. 

 25 maja br. przeżywaliśmy VI rocznicę śmierci ks. Mirosława Drozdka SAC - pierwszego proboszcza parafii na Krzeptówkach oraz budowniczego i kustosza Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Zakopanem.

 Zdjęcia z modlitwy przy grobie - 25. 05. 2013 r.

 


 

 

 

 

Wiadomości z Austrii, Szwajcarii i Białorusi - dotyczące kultu Matki Bożej Fatimskiej i pierwszych sobót miesiąca.


 

 

Największy z Cudów

W czasie Wielkiej Nowenny Fatimskiej, gdy aktualnie rozważamy treści Fatimy dotyczące Eucharystii proponujemy bardzo ciekawy film poświęcony tajemnicy Mszy święte - który ma być dostępny w Polsce.


 

Rozwój kultu fatimskiego na Ukrainie.
W trosce o rozwój i ujednolicenie kultu fatimskiego na Ukrainie, Księża Pallotyni pragną utworzyć Sekretariat Fatimski. Pierwszym dziełem nowej instytucji na Ukrainie będzie - aktualnie przygotowywana - preregrynacja figury M. B. Fatimskiej w diecezji kijowsko-żytomierskiej. Należy zaznaczyć, iż Księża Pallotyni sprawują opiekę duszpasterską w dwóch Sanktuariach M.B. Fatimskiej na Ukrainie: w Dowbyszu i Odessie.
                                                                       więcej...


 

 

 

 

Zapraszamy do lektury ciekawych artykułów w Naszym Dzienniku dotyczących Orędzia Fatimskiego.


 

 

Na zakończenie miesiąca maryjnego Papież Franciszek poprowadził nabożeństwo różańcowe na Placu św. Piotra.

Nabożeństwo miało miejsce w piątek 31 maja o godz. 20:00. Na zakończenie różańca Ojciec Święty wygłosił katechezę ukazując Maryję, która: 1. słuchała Słowa Bożego, 2. podjęła decyzję, 3. działała zgodnie z Bożym natchnieniem.


 

 

 

 

 W dniach od 7 do 9 czerwca 2013 r. Sanktuarium Fatimskie organizuje kurs poświęcony Orędziu Fatimskiemu - "Triumf miłości w dramatycznych czasach historii".

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! .