PEREGRYNACJA FIGURY MATKI BOŻEJ FATIMSKIEJ DIECEZJA KIJOWSKO-ŻYTOMIERSKA

W ramach przygotowania do obchodów setnej rocznicy objawień fatimskich, które będziemy świętować w 2017 roku, na zaproszenie ks. arcybiskupa Piotra Malczuka, 8 marca 2014 roku w Diecezji kijowsko-żytomierskiej rozpocznie się peregrynacja figury Matki Bożej Fatimskiej.
Przeprowadzenie peregrynacji  ks. arcybiskup powierzył Pallotyńskiemu Sekretariatowi Fatimskiemu.


Matka Boża w fatimskiej figurze odwiedzi wszystkie parafie naszej diecezji. Pierwszą stacją duchowej pielgrzymki będzie kościół katedralny w Żytomierzu, a następnie wszystkie parafie żytomierskiego Dekanatu. Przewidziany jest następujący program odwiedzin poszczególnych parafii:
- 8.03.2014 roku uroczyste wprowadzenie figury do katedry żytomierskiej, gdzie będzie przebywać do 16 marca, do południa,
- 16.03 - 19.03.2014 parafia św. Wacława ( Krosznia )
- 19.03 - 23.03.2014 parafia św. Pawła ( Sokołowka ),
- 23.03 - 26.03.2014 parafia św. Andrzeja ( Polowa ),
- 26.03 - 30.03.2014 parafia Bożego Miłosierdzia ( Malowanka ),
- 30.03 - 06.04.2014 parafia św. Jana z Dukli ( kościół seminaryjny ).

Następnie Figura będzie  przekazywana kolejnym dekanatom, w ramach których nawiedzi poszczególne parafie.
Planowana jest następująca kolejność:
- Dekanat Korosteński,
- Dekanat Jemilczyński,
- Dekanat Nowograd Wołyński,
- Dekanat Baranowski,
- Dekanat Romanowski,
- Dekanat Berdyczowski,
- Dekanat Różyński,
- Dekanat Czerkawski,
- Dekanat Radomyszelski,
- Dekanat Kijowski.

Uroczyste zakończenie peregrynacji będzie miało miejsce w kościele św. Aleksandra w Kijowie. Pragnę wszystkich zainteresowanych poinformować, że peregrynacja będzie się odbywać z przerwami na okres świąt Bożego Narodzenia, Wielkanocy, a także na czas wakacji. Pobyt Figury w poszczególnych dekanatach będzie, odpowiednio wcześniej ustalany na spotkaniach duchowieństwa dekanalnego.
Zadaniem peregrynacji jest między innymi głoszenie orędzia fatimskiego, w którym Matka Boża wzywa do modlitwy, pokuty i nawrócenia, oraz rozpowszechnianie nabożeństwa Pierwszych Sobót Miesiąca, o które prosiła Maryja.
Zachęcamy do podążania śladami wiary Matki Bożej i uczestniczenia w tych wydarzeniach, oraz wsłuchiwanie się w fatimskie orędzie przekazane światu za pośrednictwem trzech małych pastuszków.


Ks. Stanisław Firut SAC
dyrektor Pallotyńskiego Sekretariatu Fatimskiego na Ukrainie


 

POWRÓT

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! .