Stanisław Kardynał Dziwisz

Arcybiskup Metropolita Krakowski

 

 

Kraków, dnia 15 maja 2009

          Drodzy Księża,

Sekretariat Fatimski działający przy Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem zwrócił się do mnie z propozycją Wielkiej Nowenny Fatimskiej. W 2017 roku przypada setna rocznica objawień fatimskich. Słuszna wydaje się więc inicjatywa Księży Pallotynów, aby przygotować się do tego wydarzenia przez wielką, trwającą dziewięć lat Nowennę, która rozpoczyna się w maju 2009 r., a kończy 13 maja 2017 r.

Z tej racji zachęcam Duszpasterzy Archidiecezji Krakowskiej, do wzięcia udziału w programie Wielkiej Nowenny Fatimskiej poprzez wdrażanie nabożeństwa pierwszych sobót miesiąca, zachęcając wiernych do spowiedzi wynagradzającej, Komunii świętej, odmawiania w tym dniu jednej części różańca świętego w intencji wynagradzającej oraz 15-minutowej medytacji.

Dziękuję tym wspólnotom parafialnym, które wprowadziły praktykę nabożeństw fatimskich i wprowadzają kult Matki Bożej Fatimskiej, a wszystkie ośrodki duszpasterskie, rektoraty i parafie zachęcam do wykorzystania propozycji przygotowanej przez Sekretariat z Zakopanego tak w formie książkowej, jak i na stronie internetowej www.sekretariatfatimski.pl.

Na wprowadzanie orędzia fatimskiego w duszpasterstwo z serca błogosławię

 

 

Stanisław kard. Dziwisz

Arcybiskup Metropolita Krakowski

 

 

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Przewielebni Księża Proboszczowie i

Rektorzy kościołów Archidiecezji Krakowskiej