Zawiera: przypomnienie treści wezwania Matki Bożej z Fatimy oraz podstawowe informacje dotyczące Krucjaty Jednej Intencji.

Treść składanki:
Łączy nas jedna intencja: „By Maryja była bardziej znana i miłowana;
by Jej Wezwanie z Fatimy poznał i wypełnił świat”.

Jeśli ludzie Me życzenia spełnią!
Wezwanie Maryi z Fatimy jako ratunek dla świata
1. Pokuta w intencji grzeszników: „Ofiarujcie się za grzeszników i mówcie często, zwłaszcza gdy będziecie ponosić ofiary: O Jezu, czynię to z miłości dla Ciebie, za nawrócenie grzeszników i za zadośćuczynienie za grzechy popełnione przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi".
2. Codzienna modlitwa różańcowa: „Trzeba w dalszym ciągu codziennie odmawiać różaniec”.
3. Poświęcenie się Niepokalanemu Sercu Maryi: „Nie trać odwagi. Nigdy cię nie opuszczę, moje Niepokalane Serce będzie twoją ucieczką i drogą, która cię zaprowadzi do Boga”.
4. Wynagrodzenie w pięć pierwszych sobót miesiąca: z intencją wynagradzającą Niepokalanemu Sercu Maryi przystąpić do spowiedzi św., przyjąć komunię św., odmówić jedną część różańca i odprawić 15-minutową medytację; „Jezus chce się posłużyć tobą, aby ludzie mnie poznali i pokochali. Chciałby ustanowić na świecie nabożeństwo do mego Niepokalanego Serca. […] Kto je przyjmuje, temu obiecuje zbawienie dla ozdoby Jego tronu”. 
Czas triumfu Niepokalanego Serca Maryi
Polska i świat przy Sercu Maryi w pierwsze soboty miesiąca

W Fatimie Matka Boża ukazała nam Swe Niepokalane Serce, prosząc o pocieszenie, wskazując drogę ocalenia dla grzeszników, warunek pokoju na świecie oraz zapowiadając triumf Swego Niepokalanego Serca. Zaznaczyła również, iż obietnica się wypełni, jeśli ludzie Jej życzenia spełnią.
Kochani: jakże wiele teraz zależy od każdego z nas!
Wsłuchując się w katechezy Anioła Pokoju z Fatimy, uświadamiamy sobie, jak ważna jest modlitwa, ofiara i pokuta, by otworzyły się serca ludzkie na dar Orędzia, jakie Bóg dał światu przez Maryję w Fatimie. Skoro znamy już treść Przesłania Fatimskiej Pani, nadszedł czas, by czynem podjąć prośby Matki oraz otworzyć serca innych, by odpowiedzieli na wezwania Nieba.
W duchu miłości do Matki i ze świadomością, iż jako Polacy poświęciliśmy się Niepokalanemu Sercu Maryi, Sekretariat Fatimski zaprasza wszystkich do włączenia się w dzieło: Krucjaty Jednej Intencji:

„By Maryja była bardziej znana i miłowana;
by Jej Wezwanie z Fatimy poznał i wypełnił świat”.
Bracie i Siostro, pragnąc włączyć się w to duchowe dzieło, uczyń w dowolnym czasie i miejscu w tej konkretnej intencji jakiekolwiek dobro. Złącz z tą intencją swą modlitwę, pokutę, post, umartwienie, dzieła miłosierdzia czy też w ofiarę z tego, co niesie codzienność.
Pamiętaj! Jeśli wymodlimy tę łaskę dla siebie i innych, wówczas Polska wypełni swoje ślubowania, zmienimy bieg dziejów, uratujemy całe narody od zagłady, dusze przed piekłem, a świat od wojen. Przyczynimy się do nadejścia triumfu Niepokalanego Serca Maryi!

Razem dla Maryi, by zmienić świat!
Włączając się do Krucjaty Jednej Intencji, prześlij swoje:
1. imię - zostanie wpisane do Księgi Krucjaty, która trafi do Sanktuarium w Fatimie; a w każdą pierwszą sobotę będzie za Ciebie odprawiana Msza św. w Polskiej Fatimie w Zakopanem,
2. miejscowość z kodem pocztowym - zostanie zaznaczona na mapie portalu internetowego Krucjaty.

Zgłoszenia można przesyłać:
- poprzez stronę internetową: jednaintencja.pl
- mailowo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
- lub listownie: Sekretariat Fatimski, os. Krzeptówki 14, 34-500 Zakopane (z dopiskiem Jedna Intencja).
Więcej o Krucjacie oraz materiały informacyjne (foldery, plakaty):
- www.sekretariatfatimski.pl
- www.jednaintencja.pl
- tel. 18 20 66 420
„By Maryja była bardziej znana i miłowana; by Jej Wezwanie z Fatimy poznał i wypełnił świat”.

1. Jaka jest treść Intencji?
„By Maryja była bardziej znana i miłowana; by Jej Wezwanie z Fatimy poznał i wypełnił świat”.
2. Jaki jest cel Jednej Intencji?
Zjednoczenie całej Polski i świata przy Niepokalanym Sercu Maryi w pierwsze soboty miesiąca.
3. Co ja mogę zrobić w tym celu?
W dowolnym czasie uczyń i złącz z tą Intencją jakiekolwiek dobro: modlitwę, ofiarę, post, umartwienie.