PEREGRYNACJA FIGURY MATKI BOŻEJ RÓŻAŃCOWEJ po Trójmieście w ramach Męskiego Różańca - luty 2021.

 

Po nawiedzeniu parafii w październiku 2020 Warszawie, w listopadzie 2020 w Krakowie, w styczniu 2021 Kielcach, figura Matki Bożej Różańcowej z Fatimy dotarła do Gdańska. Peregrynacja rozpoczęła się nabożeństwem w pierwszą sobotę lutego 2021 w Bazylice św. Brygidy w Gdańsku.

Ks. Krzysztof Czapla SAC - dyrektor Sekretariatu Fatimskiego poprowadził nabożeństwo wynagradzające w ramach comiesięcznej modlitwy Męskiego Różańca. Peregrynacja jest oddolną inicjatywą świeckich, zgromadzonych wokół wspólnot Męskiego Różańca, ale nie ogranicza się tylko do nich. W ramach nawiedzenia parafii odmawiane są każdego dnia cztery części Różańca Świętego oraz trwa adoracja Najświętszego Sakramentu. Zaproszenie do wspólnej modlitwy jest kierowane do wszystkich.

 

 

 

Po nawiedzeniu Rodzin Mężczyzn uczestniczących w Męskim Różańcu w Gdańsku, figura Matki Bożej 12.02.2021 dotarła do RUMII, do Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych wprowadzona do świątyni przez Wojowników Maryi.

Następnie 15.02.2021 figura Matki Bożej Różańcowej nawiedziła kolejne parafie w Rumii, a mianowicie: pw. bł. Edmunda Bojanowskiego i św. Antoniego Padewskiego.

Od 19.02.2021 figura Matki Bożej peregrynująca w lutym po Archidiecezji Gdańskiej dotarła do parafii Matki Boskiej Częstochowskiej we Wrzeszczu, prowadzonej przez Księży Pallotynów.
Najbliższy czas jest czasem przygotowania do Aktu Zawierzenia parafii i parafian Niepokalanemu Sercu Maryi, które nastąpi 25.02.21, godz.18.00.

 

Peregrynacja odbywa się we współpracy Męskiego Różańca z Sekretariatem Fatimskim.

 

 

 

POWRÓT