Nowa pozycja książkowa: Ukryta w uśmiechu. Bł. Aleksandrina Maria da Costa


Staraniem Wydawnictwa Esprit w Krakowie zostanie wydana interesująca pozycja poświęcona postaci bł. Aleksandriny Marii da Costa: Ukryta w uśmiechu. Ta mało znana portugalska błogosławiona, choć nie była bezpośrednio związana z Fatimą, ma jednak swój znaczący wpływ w realizację wskazań Matki Bożej. Wydanie książki jest planowane na 24 lutego 2021 roku.

Patronat: Sekretariat Fatimski 

Ukryta w uśmiechu. Bł. Aleksandrina Maria da Costa

Autor: o. Gabriele Amorth

Tłumaczenie: Agnieszka Zielińska

Błogosławiona Aleksandrina Maria da Costa, nazywana mistyczką fatimską, była jedną z najbardziej wpływowych katolickich wizjonerek XX wieku. To ona przekazała Kościołowi wolę Pana Jezusa, aby papież zawierzył cały świat Niepokalanemu Sercu Maryi. Po zbadaniu jej wizji i objawień dokonał tego w 1942 roku papież Pius XII.
Życie Aleksandriny naznaczone było cierpieniem – jako czternastolatka, uciekając przed gwałcicielem, wyskoczyła z okna i uszkodziła sobie kręgosłup. Kolejnych trzydzieści lat była przykuta do łóżka. Przez trzynaście lat odżywiała się jedynie Ciałem i Krwią Chrystusa. Mimo wielkiego cierpienia każdego dnia z pogodnym uśmiechem na twarzy wiernie pełniła misję, którą wyznaczył jej sam Bóg: „cierpieć, kochać, wynagradzać”.
 
Gabriele Amorth SSP (1925–2016) – od 1985 roku oficjalny egzorcysta Watykanu. Założyciel i wieloletni przewodniczący Międzynarodowego Stowarzyszenia Egzorcystów. Autor licznych książek o walce duchowej oraz roli Maryi we współczesnym Kościele.

 

Wyd. ESPRIT

 

 

POWRÓT