Transmisja nabożeństw pierwszych sobót miesiąca na stronie internetowej Sanktuarium w Fatimie (Portugalii)


Na oficjalnej stronie internetowej Sanktuarium Fatimskiego można oglądać bezpośrednią transmisję nabożeństw pierwszych sobót, które odbywają się w każdą pierwszą sobotę miesiąca przez cały rok.
Transmisja online, dostępna na stronie www.fatima.pt , obejmuje: o godz. 11.00 – Mszę św. w bazylice Trójcy Przenajświętszej, o godz. 14.00 – godzinę wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi (z modlitwą różańcową i piętnastominutowym rozmyślaniem nad tajemnicami różańcowymi) w Kaplicy Objawień oraz od godz. 15.00 do 16.00 – rozważanie i adorację eucharystyczną w bazylice Trójcy Przenajświętszej.

13 lipca 1917 r. Matka Boska wyjawiła pastuszkom znaczenie nabożeństwa pierwszych sobót, wskazując modlitwę jako środek zadośćuczynienia i wynagrodzenia za zniewagi przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi. 10 grudnia 1925 r. w Pontevedrze (w Hiszpanii) widząca Łucja doznała objawienia dotyczącego tego nabożeństwa, co opisała w swoich „Wspomnieniach”: „Potem powiedziała Najświętsza Panna: «Córko moja, spójrz, Serce moje otoczone cierniami, którymi niewdzięczni ludzie przez bluźnierstwa i niewdzięczność stale mnie ranią. Przynajmniej ty staraj się mnie pocieszyć i przekaż wszystkim, że w godzinę śmierci obiecuję przyjść na pomoc ze wszystkimi łaskami tym, którzy przez 5 miesięcy w pierwsze soboty odprawią spowiedź, przyjmą Komunię św., odmówią jeden różaniec i przez 15 minut rozmyślania nad piętnastoma tajemnicami różańcowymi towarzyszyć mi będą w intencji zadośćuczynienia»”.

Przypomnijmy, że nabożeństwo to zostało zatwierdzone przez biskupa diecezji Leirii 13 września 1939 r. w Fatimie.

źródło: Fatima

POWRÓT

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! .