II PIELGRZYMKA DLA KAPŁANÓW

do PORTUGALII i HISZPANII

ŚLADAMI WIDZĄCYCH Z FATIMY

 


Wielebni Księża

Zachęceni pozytywnymi opiniami o kapłańskiej pielgrzymce do Fatimy, która odbyła się w roku stulecia objawień Matki Bożej Różańcowej oraz w odpowiedzi na liczne prośby jej uczestników, postanowiliśmy powtórzyć tę inicjatywę w 2018 roku.
Pielgrzymka jest wzbogacona o kilka nowych miejsc związanych z życiem świętych Pastuszków z Fatimy oraz orędziem Matki Bożej z Cova da Iria, a także – zgodnie z sugestiami ubiegłorocznych uczestników – m.in. o nawiedzenie sanktuarium Chrystusa Króla w Almadzie (Lizbona) oraz zwiedzanie Porto i Santiago de Compostela.
Opiekunem duchowym tej pielgrzymki będzie oczywiście ks. Krzysztof Czapla SAC.
Serdecznie zapraszamy!

Pallotyńskie Biuro Pielgrzymkowo-Turystyczne
PEREGRINUS
Beata Kozakiewicz

 

 

PROGRAM PIELGRZYMKI
Czas Łaski i Miłosierdzia: dziękczynienie za dar Fatimy


TERMIN 19.10 – 27.10.2018
9 dni, samolotowo-autokarowa

Zgłoszenia: Pallotyńskie Biuro Pielgrzymkowe PEREGRINUS


1 DZIEŃ: WARSZAWA – LIZBONA – FATIMA
Przelot z Warszawy do Lizbony (z przesiadką). Przejazd do Fatimy.
Nawiedzenie Sanktuarium – zapoznanie się z miejscem i historią objawień: Kaplica Objawień, bazyliki Matki Boskiej Różańcowej i Trójcy Przenajświętszej.
W Fatimie codziennie wieczorem uczestnictwo w różańcu i w procesji ze świecami.

2 DZIEŃ: FATIMA – LIZBONA – FATIMA
Nawiedzenie miejsc związanych z pobytem widzącej Hiacynty w stolicy Portugalii (ochronka przy ul. Estrela, szpital im. Królowej Stefanii, kościół Matki Boskiej Anielskiej, dworzec kolejowy Rossio) oraz narodowego sanktuarium Chrystusa Króla w Almadzie. Powrót do Fatimy.

3 DZIEŃ: FATIMA
Uczestnictwo w uroczystościach niedzielnych w Sanktuarium: różaniec, procesja, Msza św. międzynarodowa. Czas na indywidualną modlitwę w Sanktuarium.

4 DZIEŃ: FATIMA – ALJUSTREL – FATIMA
Droga krzyżowa wiodąca tzw. „drogą pastuszków”, miejsca objawień Matki Boskiej w Valinhos i Anioła w Loca do Cabeço, zwiedzanie domów dzieci fatimskich w Aljustrel oraz nawiedzenie kościoła i cmentarza parafialnego w Fatimie. Po południu: wizyta w siedzibie Fundacji Franciszka i Hiacynty Marto – muzeum „Dom Świec”, Karmelu św. Józefa oraz mauzoleum ks. Manuela Nunesa Formigão, zwanego „czwartym wizjonerem fatimskim”.

5 DZIEŃ: FATIMA – OURÉM – NAZARÉ – FATIMA
Zwiedzanie muzeum „Fatima Światło i Pokój”. Przejazd do Ourém: zwiedzanie miejsc związanych z uwięzieniem widzących w sierpniu 1917 r. oraz miejscowego cmentarza, na którym spoczywała Hiacynta Marto. Przejazd do Nazaré – malowniczego miasteczka rybackiego nad Oceanem Atlantyckim; nawiedzenie kościoła Matki Bożej z Nazare – najważniejszego sanktuarium maryjnego w Portugalii do czasu objawień fatimskich.

6 DZIEŃ: FATIMA – COIMBRA – BALASAR – PORTO
Przejazd do Coimbry. Msza św. w kaplicy klasztoru sióstr karmelitanek, w którym przebywała s. Łucja; zwiedzanie muzeum poświęconego widzącej oraz uniwersytetu i Starej Katedry w Coimbrze. Przejazd do Balasar – nawiedzenie sanktuarium i domu bł. Alexandriny Marii da Costy, zwanej „mistyczką fatimską”. Przejazd do Porto.

7 DZIEŃ: PORTO
Nawiedzenie miejsc związanych z pobytem Łucji w Porto. Zwiedzanie miasta: spacer przez starą część miasta (katedra, kościół św. Franciszka, stacja kolejowa São Bento, budynek dawnej Giełdy, most D. Luis I) oraz nabrzeże – Cais da Ribeira; degustacja w jednej z piwnic wina Porto.

8 DZIEŃ: PORTO – TUI – PONTEVEDRA – SANTIAGO de COMPOSTELA
Nawiedzenie miejsc związanych z pobytem Łucji w zgromadzeniu Sióstr Doroteuszek w Pontevedrze (objawienia Matki Bożej w 1925 r. i Jezusa w 1926 r. dotyczące wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi poprzez nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca) oraz w Tui (objawienie w 1929 r. – dotyczące tajemnicy Trójcy Świętej i poświęcenia Rosji Niepokalanemu Sercu Maryi). Przejazd do Santiago de Compostela.

9 DZIEŃ: SANTIAGO de COMPOSTELA – WARSZAWA
Zwiedzanie katedry św. Jakuba Apostoła oraz spacer po historycznej części miasta. Przelot z Santiago de Compostela do Warszawy (z przesiadką).
W Fatimie planowane jest spotkanie z rektorem Sanktuarium Fatimskiego ks. Carlosem Cabecinhas i/lub s. Angelą de Fatima Coelho, b. postulatorką procesu kanonizacyjnego św. Hiacynty i św. Franciszka oraz wicepostulatorką procesu beatyfikacyjnego s. Łucji.

 

ZAPEWNIAMY:
- przeloty samolotem
- przejazdy klimatyzowanym autokarem na terenie Portugalii i Hiszpanii
- noclegi w hotelach 3/4* (pokoje 2,3-osobowe z łazienkami)
- wyżywienie pełne (3 posiłki, do obiadów oraz kolacji woda i wino)
- opłaty za wstęp do zwiedzanych obiektów, opłaty za przewodników lokalnych oraz świadczenia zwyczajowe
- ubezpieczenie
- opłatę składki do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego
- opiekę pilota pielgrzymkowego
- Msze św.

CENA: 970 EUR + 1.850 PLN

 

KONTAKT: Pallotyńskie Biuro Pielgrzymkowe PEREGRINUS

 

Pallotyńskie Biuro Pielgrzymkowo-Turystyczne „PEREGRINUS”
ul. Skaryszewska 12, 03-802 Warszawa

Biuro czynne w godzinach: 9.00 – 17.00

numery telefonów:
+48/22/619-15-02
+48/22/618-67-23
+48/22/618-68-51
+48/22/618-53-72

fax:+48/22/619-18-04

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

POWRÓT

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! .