Fatima, to coś więcej niż wizje sprzed wieku!

Sekretariat Fatimski, jako Patron Honorowy, w pełni rekomenduje film "Fatima. Ostatnia tajemnica".

W polskich kinach od 18 sierpnia mogliśmy zobaczyć nowy film przybliżający objawienia w Fatimie. Ten temat podejmowany był w różnych produkcjach, które w mniejszym lub większym stopniu ukazywały okoliczności objawień oraz ich treść. Tym razem mamy do czynienia z obrazem hiszpańskich twórców, którzy podchodzą do tematu Fatimy w inny sposób. „Fatima. Ostatnia tajemnica” - tak brzmi tytuł omawianego filmu – jest obrazem, w którym fabuła łączy się z dokumentem. Jest to ciekawe i bardzo trafne ujęcie, gdyż poprzez wątek będący fabułą bardziej podkreślone zostają treści stanowiące dokument. Fatimę często postrzega się jedynie jako wydarzenie, które miało miejsce 100 lat temu i jest interesujące tylko z tej racji, że zawiera tajemnice, czy też proroctwa dotyczące przyszłości. Rzeczywistość Objawień w Fatimie jest jednak zupełnie odmienna. Mamy tu bowiem do czynienia z czymś więcej niż tylko z wizjami sprzed wieku, czymś więcej niż z proroctwami, które podsycają do dziś ciekawość ludzi na całym świecie. Dzięki prostej fabule wplecionej w treść filmu reżyser wskazał, iż Fatima jest fenomenem nie tylko aktualnym, ale również ma on realny związek z życiem każdego z nas oraz z historią świata, która się dzieje i ciągle jest warunkowa.


Fatima to nie przeszłość, lecz ciągła aktualność. Są to wydarzenia, których jesteśmy świadkami, które dzieją się na naszych oczach, a w świetle słów Matki Bożej nabierają głębszej treści; dzięki nim możemy zrozumieć historię, która nie była i nie jest ciągiem przypadkowych zdarzeń. Oglądając ów obraz, widz będzie zmuszony do postawienia sobie pytania: czy wielość zbiegów okoliczności, to tylko barwna historia, w której nie wszystko daje się wyjaśnić, czy też ciąg zdarzeń, który jednak ma o wiele głębsze przyczyny?


Wielkim atutem tego filmu jest nie tylko celne ujęcie istoty Orędzia z Fatimy, ale również podjęta próba, by treść Przesłania Matki Bożej ukazać na tle wydarzeń, które tworzą obraz ostatniego wieku. Przedstawienie zaistniałych związków i implikacji jest tak wymowne, iż nawet agnostyk nie będzie mógł przejść obok nich obojętnie, lecz będzie zmuszony do postawienia sobie pytań dotyczących wydarzeń, których jesteśmy świadkami.


Minęła 100. rocznica Objawień w Fatimie. Zatem winniśmy zadać sobie pytanie: czy wezwania Maryi zostały podjęte i zrealizowane? Wydaje się, że każdy po obejrzeniu tego filmu nie tylko pozna poprawną treść i istotę Orędzia Maryi, ale również dostrzeże jego doniosłość, ważność i nieustanne wezwanie dotyczące każdego z nas.


Bóg wpływa na historię świata, na życie nas wszystkich, przez pośrednictwo Maryi. Przywołane w filmie fakty, zdarzenia, daty, osoby wskazują, iż nawet historia potwierdza, że Maryja jest naszą Matką, zatroskaną o każdego z nas. Takie przekonanie rodzi się w sercu po obejrzeniu tego pięknego filmu.

 

Film wydany staraniem Dom Wydawniczy RAFAEL.

 

Film można również nabyć w Sekretariacie Fatimskim więcej...

 

 

POWRÓT

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! .