Temat i plan uroczystości w Sanktuarium w Fatimie w 2021 roku.

 

Tegoroczne uroczystości kolejnej rocznicy objawień Matki Bożej w Fatimie poprowadzi trzech kardynałów. We wspólnej modlitwie będą mogli w nich uczestniczyć wierni, jednak będzie to możliwe jedynie z zachowaniem ograniczeń sanitarnych.

 

Obchodom przypadającej 13 maja 2021 roku 104. rocznicy objawień będzie przewodniczył portugalski kardynał José Tolentino Calaça Mendonça.

Sierpniowe uroczystości zwane Pielgrzymką Emigrantów poprowadzi ks. Kardynał Jean-Claude Hollerich z Luksemburga.

Z kolei 13 października – na zakończenie obchodów – głównym celebransem będzie brazylijski kardynał Sérgio da Rocha.

Wskazani trzej prałaci zostali mianowani kardynałami przez papieża Franciszka i są częścią grupy młodszych kardynałów wyborców na przyszłym konklawe.

 

Tematem pielgrzymek rocznicowych będzie hasło roku duszpasterskiego: „Chwała Panu, który wychowuje słabych” i wpisuje się w dynamikę na najbliższe trzy lata, okres, w którym Sanktuarium będzie brać udział w przygotowaniu Światowych Dni Młodzieży, które zaplanowane zostały na 2023 r. w Lizbonie.

źródło: Fatima

 

POWRÓT

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! .