Modlitwa różańcowa na Watykanie w obliczu pandemii.


Kard. Angelo Comastri ponownie rozpoczął codzienne odmawianie różańca przy ołtarzu katedry św. Piotra. Modlitwa ma miejsce od poniedziałku do soboty w południe i jest transmitowana przez włoską sekcję Radia Watykańskiego na portalu Vatican News.


Link do transmisji modlitwy:
https://youtu.be/Qf5CPz2UCOg

W modlitwie tej przyzywamy Bożego miłosierdzia w czasie próby, jaką jest pandemia koronawirusa: „prosimy, aby nasza modlitwa przyniosła owoce w postaci dzieł dobroci i miłości” – powiedział kard. Angelo Comastri podczas modlitwy różańcowej.

Pierwsza taka modlitwa miała miejsce 11 marca 2020 roku, jako propozycja dla wszystkich, którzy poszukiwali duchowego pocieszenia w czasie pandemii. Transmisje zakończono 29 maja. W związku z rosnącą liczbą przypadków koronawirusa i nowymi obostrzeniami, archiprezbiter bazyliki św. Piotra zdecydował o wznowieniu transmisji. W każdą kolejną tajemnicę różańca ks. Kardynał wprowadza wiernych za pomocą krótkiej medytacji. „Jest to modlitwa eucharystyczna, modlimy się przed Najświętszym Sakramentem. Jednocześnie jest to modlitwa maryjna. Naszej Matce mówimy o utrapieniu z powodu rozprzestrzeniania się pandemii, prosimy ją aby zwróciła na nas swoje miłosierne oczy i zaniosła do Pana nasze łzy pokuty” – powiedział kard. Comastri.

 

 

POWRÓT

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! .