Papież Franciszek przypomniał objawienia w Fatimie i wezwał katolików do odmawiania różańca w czasie pandemii.

 

Papież Franciszek przypomniał, w czasie Audiencji Generalnej 7 października 2020, objawienia w Fatimie i wezwał katolików do odmawiania różańca w czasie pandemii:
„Dzisiaj obchodzimy wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Matka Boża w swych objawieniach często wzywała ludzi do odmawiania różańca, zwłaszcza w obliczu zagrożeń dla świata. Także dzisiaj, w tym czasie pandemii, koniecznie musimy trzymać w naszych dłoniach różaniec, modląc się za siebie, za swoich bliskich i za wszystkich ludzi. Zawierzam was Królowej Różańca Świętego i z serca wszystkim błogosławię”.

 

Pozdrawiając pielgrzymów obecnych na audiencji, Papież zachęcił wszystkich do odkrycia piękna modlitwy różańcowej, która karmiła przez wieki wiarę ludu chrześcijańskiego. Zwracając się do Polaków powiedział: „trzymajmy w dłoniach różaniec.

 

Papież Franciszek prosił katolików o odmawianie różańca w czasie pandemii, aby ich życie było „służbą miłości” do innych, zwłaszcza do najbardziej bezbronnych:
„Zachęcam was wszystkich do ponownego odkrycia, zwłaszcza w październiku, piękna modlitwy różańcowej, która przez wieki karmiła wiarę ludu chrześcijańskiego.
Wzywam was, abyście codziennie brali różaniec w swoje ręce i podnosili wzrok na Matkę Bożą, znak pociechy i pewnej nadziei. Niech Najświętsza Dziewica oświeci i strzeże całą pielgrzymkę waszego życia do Domu Ojca”.

 

POWRÓT

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! .