Papież Franciszek poprowadził modlitwę różańcową w wigilię Zesłania Ducha Świętego

 

W sobotę 30 maja 2020, w wigilię Zesłania Ducha Świętego, w Grocie Lourdes w Ogrodach Watykańskich, Papież Franciszek przewodniczył modlitwie różańcowej.

 

„U stóp Matki Bożej Ojciec Święty złożył wszystkie troski i cierpienia ludzkości, które tak bardzo pogłębiły się w czasie rozprzestrzeniania się pandemii koronawirusa” – czytamy w komunikacie Papieskiej Rady ds. Nowej Ewangelizacji, która jest promotorem tego wydarzenia.

 

Inicjatywa ta, była transmitowana przez środki społecznego przekazu i wpisuje się w zaproszenie do modlitwy różańcowej, jakie Papież skierował do wszystkich wierzących u progu maryjnego miesiąca maja. Przebiegała ona pod hasłem: „Gorliwi i jednomyślni na modlitwie, razem z Maryją”.

 

Poszczególne dziesiątki różańca odmawiali reprezentanci osób, które w jakiś sposób zostały dotknięte przez koronawirusa. Był wśród nich lekarz i pielęgniarka, przedstawiciele służby zdrowia, walczący z pandemią na pierwszej linii; osoba uleczona z koronawirusa oraz jedna, która z powodu pandemii straciła kogoś z rodziny; ksiądz – kapelan szpitalny oraz siostra zakonna – pielęgniarka; aptekarka i dziennikarz, jako przedstawiciele osób, które pomimo zagrożenia kontynuowały swoją pracę; wolontariusz z rodziną oraz młoda rodzina, której w tym czasie urodziło się dziecko jako znak nadziei i zwycięstwa życia nad śmiercią.

 

 

Źródło: www.vaticannews.va/pl

 

POWRÓT

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! .