Kardynał A. Marto informuje wszystkich wiernych, że tegoroczna pielgrzymka majowa obchodzona będzie w Fatimie bez tradycyjnego udziału pielgrzymów.

 

W maju tego roku nie będzie możliwe przeżywanie rocznicowej Międzynarodowej Pielgrzymki w tradycyjny sposób, czyli przy obecności tłumów pielgrzymów na Placu Fatimskim.  Główne uroczystości,  w bazylice Matki Bożej Różańcowej w Fatimie, którym przewodniczyć będzie ks. kard. Antonio Marto, będą transmitowane przez media społecznościowe i cyfrowe.

 

Chociaż program Pielgrzymki nie został jeszcze w całości ustalony, wiemy, że  w nocy z 12 maja odmówiony zostanie różaniec połączony z celebracją światła, a 13 maja będzie odprawiona międzynarodowa Msza św..

 

Decyzja Sanktuarium podjęta została w kontekście nadzwyczajnej sytuacji, w jakiej żyje kraj i świat spowodowaną pandemią wirusa Covid-19. Wiadomość tą przekazał osobiście, w formie nagrania wideo, biskup Leirii-Fatimy ks. kardynał Antonio Marto: „Z wielkim bólem i smutkiem duszy i serca, ale także z wielkim poczuciem odpowiedzialności, w tym momencie informuję, że Sanktuarium w Fatimie będzie obchodzić wielką Międzynarodową Pielgrzymkę Majową bez fizycznie obecnych pielgrzymów, bez zwyczajowego, fizycznego uczestnictwa wiernych”.

 

(Fatima 17 kwietnia 2020).

źródło: Sanktuarium w Fatimie

 

 

POWRÓT

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! .