Post i modlitwa

Męski Różaniec jednoczy się na wynagrodzeniu w pierwszą sobotę kwietnia 2020.

 

Nagranie wideo nabożeństwa YT PallottiTV zobacz...

 

Facebook - Męski Różaniec wiecej...

Vatican NEWS więcej...

 

Mężczyźni, którzy co miesiąc gromadzą się na Męskich Różańcach w pierwsze soboty miesiąca, od wczoraj podjęli trzydniowy post o chlebie i wodzie. Zachęcają do przeżywania najbliższego pierwszosobotniego wynagradzającego nabożeństwa w łączności z Narodowym Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem.

 

Post podjęło kilkaset osób, w tym organizatorzy pierwszego Męskiego Różańca w Warszawie, od którego rozpoczęły się comiesięczne nabożeństwa wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi na ulicach naszych miast.

– Pragniemy pokutować za egoizm i kłamstwo, aborcje, eutanazje, rozwiązłość, profanacje, rozwody, pijaństwo, uzależnienia, pornografie i wiele innych błędów, które stały się powszechne nie tylko na świecie, ale także bardzo mocno w Polsce. Czas zacząć stawać się godnymi poddanymi Królowej Polski – mówi Artur Wolski.

Termin na trzydniowy post nieprzypadkowo został wybrany teraz. Najbliższa pierwsza sobota i czas ją poprzedzający są niezwykłe pod wieloma względami.

 

Wczoraj, 1 kwietnia, przypadała rocznica Ślubów Lwowskich króla Jana II Kazimierza złożonych przed obrazem Matki Bożej Łaskawej w katedrze lwowskiej. Pierwsza środa miesiąca to także dzień poświęcony Przeczystemu Sercu św. Józefa, patrona mężczyzn i rodzin. Dziś, 2 kwietnia, przypada 15. rocznica narodzin dla Nieba św. Jana Pawła II i za Jego pośrednictwem chcemy modlić się też w Godzinie Świętej w intencji Papieża, biskupów, kapłanów i osób konsekrowanych. Pierwszy piątek to czas wynagradzania Najświętszemu Sercu Pana Jezusa – podkreśla Artur Wolski.

Zwraca uwagę, że czas pandemii jest czasem próby naszej wiary. – Patrzymy jednak na naszą Królową i słuchamy Jej wytycznych. Matka Boża w swoich objawieniach mówi prosto: „nawracajcie się i odmawiajcie różaniec”, prosi o wypełnienie prostych warunków przekazanych w orędziu z Fatimy – zaznacza Artur Wolski. 

 

W pierwszą sobotę kwietnia osoby co miesiąc uczestniczące w Męskich Różańcach w różnych częściach Polski, ale także świata, są zachęcane do udziału w nabożeństwie wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Maryi poprzez transmisję on-line z sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem.

– Zapraszamy do zjednoczenia się na wspólnym wynagradzaniu Matce Bożej wszystkich uczestników Męskich Różańców w Polsce i na świecie wraz z rodzinami – zachęca Artur Wolski.

Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 18.10, poprowadzi je ks. dr Krzysztof Czapla SAC, dyrektor Sekretariatu Fatimskiego na Krzeptówkach w Zakopanem.

 

Uczestnictwo w nabożeństwie pierwszej soboty w obecnym trudnym czasie w duchowej łączności jest wyrazem zaufania Panu Bogu i Maryi. Widzimy, jak potrzebne i aktualne pozostaje wezwanie z Fatimy do pokuty i nawrócenia, do wynagradzania Niepokalanemu Sercu Maryi w pierwsze soboty miesiąca, aby ludzie się nawracali i nastał pokój na świecie. Szalejąca pandemia koronawirusa odebrała pokój wszędzie, dlatego potrzeba naszego nawrócenia, postu, modlitwy, wynagradzania – mówi ks. dr Krzysztof Czapla.     

W programie nabożeństwa: 18.10 program słowno-muzyczny,  godz. 18.30 – modlitwa różańcowa, godz. 19.05 – 15-minutowa medytacja, godz. 19.20 – Msza św. z homilią. Transmisja na żywo na stronie www.sekretariatfatimski.pl.

 

Małgorzata Bochenek

 

źródło: Nasz Dziennik

 

POWRÓT

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! .